O firmie

Jesteśmy firmą zlikoalizowaną w Luboniu k/Poznania specjalizująca się głównie w sprzedaży uchwytów łazienkowych dla osób niepełnosprawnych.

Realizujemy zlecenia likwidacji barier architektonicznych stosując poręcze łazienkowe o standardowych wymiarach jak również takie, które spełniają indywidualne potrzeby klienta.

Cechą charakterystyczną naszych uchwytów jest wysoka jakość wykonania, posiadają wpis do rejestru Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, spełniają wymagania zasadnicze Dyrektywy Medycznej 93/42/EWG oraz posiadają europejskie oznaczenie CE.

Powyższe dokumenty honorowane są przez SANEPID, a także pozwalają na ubieganie się o refundację środków z PCPR-u lub PFRON-u.

Dodatkowym atutem sprzedawanych wyrobów jest niska stawka VAT (8%), co sprawia, że produkty charakteryzują się korzystną ceną. Na przestrzeni kilku lat zdołaliśmy wyposażyć setki obiektów takich jak: szpitale, domy pomocy społecznej, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, obiekty sportowe, hotele, baseny, stacjie paliw, biblioteki, uzdrowiska, obiekty mieszkalne.


Wyposażenie pomieszczeń sanitarnych

WC dla osób niepełnosprawnych to pomieszczenia, które koniecznie muszą się znaleźć się we wszelkich urzędach, kinach, restauracjach, bibliotekach oraz szkołach. Zarówno w Polsce, jak i innych krajach europejskich określają to stosowne przepisy. Podstawą prawną regulującą wymogi, jakie ma spełniać łazienka dla niepełnosprawnych, jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku. Dlatego też, podczas likwidowania barier architektonicznych, należy również pamiętać o tych pomieszczeniach i mieć na uwadze, że wszystkie budynki użyteczności publicznej powinny posiadać łazienki oraz wyposażenie toalet odpowiednio przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością motoryczną.

Jak powinna wyglądać łazienka dla niepełnosprawnych?

Dostępność ergonomicznej i bezpiecznej toalety jest niezwykle ważna w przypadku codziennych czynności osób niepełnosprawnych. Funkcjonalna oraz wygodna, czyli właściwie zaprojektowana toaleta lub łazienka, umożliwia takim osobom samodzielne i bezproblemowe korzystanie z ubikacji oraz dbanie o higienę osobistą.

Każdego rodzaju łazienka dla niepełnosprawnych powinna być tak zbudowana i wyposażona, aby spełniać wszelkie wymagania zapisane w przepisach budowlanych. Jednak, jak pokazuje wiele przykładów, wcale tak nie jest. Przede wszystkim, wiele toalet nie spełnia podstawowych wymogów przestrzennych. Dlatego tak niezmiernie istotne jest to, by przed przystąpieniem do utworzenia i wyposażenia toalet, najpierw zapoznać się z niezbędnymi regulacjami przepisów budowlanych w tym zakresie. Istotna jest w szczególności wolna przestrzeń manewrowa w okolicach muszli klozetowej. Ma to istotne znaczenie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (o różnej zwrotności i napędzie). Natomiast odpowiednie uchwyty i poręcze po bokach muszli (wysokość muszli – 45-40 cm, uchwyty znajdują się 20 cm wyżej), powinny być przystosowane do możliwości osób o zróżnicowanej motoryce i sprawności chwytnej dłoni.

Łazienka bez barier to także należycie zainstalowana umywalka. Rozporządzenie reguluje dokładną wysokość jej zawieszenia – nie wyżej niż 85 cm, ale i nie niżej niż 70 cm od podłogi.

Na profesjonalne wyposażenie łazienek przystosowanych dla osób niepełnosprawnych składać powinna się również wanna (o górnej krawędzi na wysokości 50 cm) bądź też kabina prysznicowa. Kabina musi być wyposażona w specjalne uchylne siedzisko z zamontowanymi po bokach poręczami. Należy także pamiętać o odpowiednim usytuowaniu słuchawki prysznicowej oraz baterii.

Niezwykle ważne jest, aby wszelkie elementy wyposażenia, które posiada ubikacja oraz łazienka dla niepełnosprawnych, posiadały odpowiednie atesty. Dzięki temu mamy pewność, że wybrane produkty będą mocne, solidne i trwałe.

W ofercie Globalsanit znajdziecie Państwo kompleksowe wyposażenie łazienek dla osób niepełnosprawnych. Szeroki wybór uchwytów i siedzisk pomoże w każdym przypadku optymalnie i efektywnie zagospodarować wnętrza toalet!

do góry
Designed by Pure Underground
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl